Yorumlarinizi bekliyoruz

http://www.imdb.com/title/tt5632478/

Ahmet ve Zeynep Pehlivanoğlu’nun biricik evlatları Mustafa bir gece kayıtlara ‘Balgat Katliamı’ diye geçecek olan bir olayın faili olarak yakalanıp gözaltına alınır. Emniyetteki sorgusu ise bir insanın dayanamayacağı kadar acılı ve ıstırap doludur. Onca işkenceye rağmen Mustafa yapmadığı bir suçu üstlenmez, ta ki polisler Mustafa’yı can damarından kanatana kadar. Nişanlısı ile tehdit edilen Mustafa suçu üstlenir. Ancak mahkemeye çıktığında gerçekleri anlatır. Suçsuzdur. İfadesi zorla ve işkence zoruyla alınmıştır.

Aynı dönem yine işlemediği bir suçtan içeri alınan Nejdet Adalı içinse idam kararı verilmiştir. Bu idamın ise bir karşılığı olmak zorundadır. Nejdet’e karşılık biri daha asılmalıdır ki denge sağlansın. Bu da Mustafa’dır.

Ahmet ve Zeynep hanımın mücadelesi de burada başlar. Haftalarca haber alamadıkları oğullarını ilk defa mahkeme de görür aile. Ne yazıktır ki ne Zeynep Hanım ne de Ahmet Bey oğullarını tanıyamazlar.

Tek çare Mustafa’nın kaçmasıdır. Bu karar aslında Mustafa’nın kaçması için değil yaşaması içindir… Tüm hazırlıklar yapılır ve Mustafa bir arkadaşıyla birlikte hapishaneden kaçarlar. Zeynep Hanım ve Ahmet Bey oğullarını bir daha göremeyeceklerini biliyorlardır ama dünyanın herhangi bir yerinde hayatta olduğunu bilmek yetiyordur onlara. Mustafa kaçmadan önce kullandığını iddia ettikleri silahlar başka bir yerde bulunsa da kalemi kıran cunta Mustafa’yı idam edecektir. Nişanlısı Yasemin’e veda etmeden gitmek istemeyen Mustafa, Yasemin’in kardeşi tarafından ihbar edilip yeniden cezaevine konulur. Buna rağmen aile umudunu hala korur. Elde deliller vardır, Mustafa hala kurtulabilir. Evlatlarını devlete kurban etmeyeceklerdir. Bu umutla Mustafa’yı ziyarete gidip oğullarına özlemlerini giderecekken hayatlarını bitiren o acı haberi duyarlar. Mustafa Pehlivanoğlu üç gün önce bir gece vakti sessiz sedasız idam edilmiştir…

 

 

[tabs style=”style1″]

[tab title=”openload”][/tab]

[tab title=”netu”][/tab]

[tab title=”mail.ru”][/tab]

[tab title=”uptobox”]AnkrYzVdMktb2016-videonette.avi[/tab]

[tab title=”flashX”][/tab]

[tab title=”vodlocker”][/tab]

[tab title=”videomega”][/tab]

[tab title=”turbobit down”] İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN [/tab]

[tab title=”uploaded down”] İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN [/tab]

[/tabs]

592 Görüntülenme
Ankara Yazı Veda Mektubu 2016 WEB-DL Yerli Film izle
7.8 IMDB Puanı

Ankara Yazı Veda Mektubu 2016 WEB-DL Yerli Film izle

Kategori Genel
Yönetmen